EN
Parkas "Vilnoja"


Autoriai > Bičiūnas Rimas

Rimas Bičiūnas gimė 1945 m. 1966 - 1972 m. studijavo Vilniaus Dailės akademijoje. Nuo 1975 m. - Lietuvos Dailininkų sąjungos narys. Rimas Bičiūnas turi nuosavą studiją "Paletė", skirtą mokomiesiems tikslams. Jis moko piešimo technikos, kompozicijos, dailės.

Paveikslai

Rimo Bičiūno paveikslai yra nepriklausomi ir linkę į dominavimą. Jie turi savo autonominę erdvę, kurioje dailininkas "žaidžia" laikydamasis savo paties nustatytų taisyklių. Viena iš taisyklių - lengvumo įspūdis.

Rimas Bičiūnas savo darbuose bando sukurti įspūdį, tarsi jie būtų atlikti per vieną sesiją, vienu prisėdimu, tačiau tikrovėje to niekuomet nepakanka. Dažniausiai prireikia ne kelių, o dešimčių jų...

Rimas Bičiūnas žavisi menininkais, kurie yra tikri spalvų meistrai. Dailininkas visuomet žavėjosi jų sugebėjimu atitrūkti nuo realybės ir sukurti savą tikrovę. Spalva R. Bičiūno darbuose užima nepaprastai svarbią vietą. Muzikos stiprybė slypi garsų įvairovėje, tuo tarpu paveikslo stiprybė - spalvų gamoje. Dailininko manymu, linijos ir spalvos mums gali sukurti melodiją.

Studijų metais Rimas Bičiūnas buvo susidomėjęs fovizmu  ir ekspresionizmu. Dailininkas studijavo Vilniaus Dailės akademijoje, kuri tuo metu buvo laikoma viena iš progresyviausių meno mokyklų iš visos buv. Sovietų Sąjungos.

Parodos

Dailininkas surengė 15 solinių parodų. Nuo 1972 m. dalyvavo įvairiose parodose Lietuvoje ir daugiau nei 50 pasaulio šalių  - Prancūzijoje, Italijoje, JAV, Šveicarijoje, Ukrainoje, Turkijoje, Vokietijoje, D. Britanijoje ir kt.

Kolekcijos

Dailininko darbų yra įsigiję Lietuvos, Rusijos, Čekijos, Lenkijos muziejai, Modernaus meno muziejus (Dr. R. Liudvigo kolekcija, Kiolnas, Vokietija), Slovakijos nacionalinė galerija, taip pat privatūs Lietuvos ir užsienio kolekcininkai.

Autoriaus nuotraukos nėra.

Darbai