EN
Parkas "Vilnoja"


Autoriai > Mackevičius Vladas

Vladas Mackevičius
Gimė 1981 m. Vilniuje, Lietuvoje
 
„Atiduoti visą laiką yra geriau, nei gauti...". Tai viena iš taisyklių, kuria nuolat vadovaujasi vilnietis menininkas Vladas Mackevičius. 
 
Dar studijuodamas interjero dizainą, kūrėjas pajuto begalinį potraukį vaizduojamajam menui, ypač tapybai. Kurdamas įvairiaus stiliaus interjerus menininkas patenkindavo net ir reikliausių užsakovų norus, siūlydamas jiems ne tik nestandartinius interjero ergonomikos sprendimus, bet ir freskas bei paveikslus. Tuomet vos prisiliesdamas prie tapybos menininkas suprato:  jo kaip interjero kūrėjo karjera truks neilgai, nes ją pakeis stiprėjanti gyvenimo aistra - tapyba.
 
Tad 2003 metais menininkas pasuko profesionaliosios tapybos keliu, tuomet šį atradimą jis dar derino su projektuojamais interjerais. Neilgai trukus, po dviejų metų, Vilniuje duris atvėrė asmeninė V. Mackevičiaus darbų galerija.
  
Šiandien jaunasis menininkas gali drąsiai pasakyti, kad jis padarė tai, ko nepavyksta daugumai jo bendraamžių - atrasti save. Tapyboje V.Mackevičius mato neapčiuopiamas savęs realizavimo galimybes ir „naujo vėjo"  indėlį į Lietuvos tapybos istoriją. Vienas svarbiausių tapytojo tikslų - per meną perduoti kuo daugiau teigiamų emocijų negatyvumo ir pavydo kupinam pasauliui, atkreipti dėmesį į tikrąsias vertybes ir žmogiškumą. Juk gyvenimas yra gražus. Tik labai dažnai jį užgožia nereikšmingi kasdienybės rūpesčiai. 
 
Penkeri metai atkaklaus ir kryptingo darbo negali likti be rezultatų. Vilniečio V.Mackevičiaus vardą žino ne tik dauguma diplomatijos atstovų. Taip pat menininko paveikslais grožisi nemažai pasaulinio dydžio šou biznio atstovų ,tokių kaip Joe Cocker , Vaya Con Dios, Emir Kusturica, Roisin Murphy ( Moloko ) , Filip Kirkorov , Ennio Morricone ir kiti.

2007 metais menininko darbas buvo įteiktas Vatikanui, J.E. Peter Stefan Zurbriggen apaštaliniam nuncijui.

Visuomeninė veikla.

V.Mackevičius pats rengia arba dalyvauja kitų organizuojamuose įvairiuose kultūriniuose renginiuose, kuriuose tapydamas gyvai demonstruoja meninį meistriškumą. Tapytojas dažnai prisijungia ir prie rėmimo bei labdaros akcijų, kurias rengia bendraminčiai iš Lietuvos ir užsienio.

 

Autoriaus nuotraukos nėra.

Darbai