EN
Parkas "Vilnoja"


Autoriai > Kyzikaitė Jolanta

Gimė 1980 m. Kauno raj. 1998 m. baigė Kauno dailės gimnaziją, tais pačiais metais įstojo į Vilniaus dailės akademiją, kur baigė bakalauro (2002 m.) ir magistro (2004 m.) studijas. Parodiniame gyvenime dalyvauja nuo 2003 m.

Per tą laiką surengė keturias personalines parodas, bei dalyvavo virš 30 bendrų parodų Lietuvoje, Estijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Austrijoje, Andoroje.

Nuo 2011 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narė.

2010 m. ir 2011 m. dalyvavo „Artist in residence" (meninkai rezidencijoje) programoje Laudone, Austrijoje.

2010 m. tapo I vietos laureate projekte „Jaunojo tapytojo prizas 2010".

2009 m. pelnė antrąją vietą „Jaunojo tapytojo prizas 2009" konkurse.

J.Kyzikaitės kūrinių yra įsigijęs Modernaus meno centras Lietuvoje, Walter Bischoff muziejus Vokietijoje ir privatūs kolekcionieriai.

Kaip sako pati J.Kyzikaitė, jos tapybos darbai išsiskiria dideliais formatais bei komikso stilistika. Darbų tematiką lemia ją supanti aplinka. Labiausiai moters kūryba sukasi apie šias temas: vaikai, kurie atspindi socialinius žmonių tarpusavio ryšius, autoportretiškumas. Neretai šios temos susilieja į vieną bendrą darbą.

Vaikai tapytojos darbuose dažni. J.Kyzikaitė teigia, kad tai savotiškas autoportretiškumas, nes tapydama savo dukras moteris nori įžvelgti dalelę savęs ir visuomenės. Rodomas kasdienis vaikų žaidimas padeda reaguoti į asmenines, vidines problemas, taip pat į šeimos, bendrakultūrinius išgyvenimus ir aktualijas. Perpinant asmeninius išgyvenimus su bendra socialine atmosfera galima pamatyti esminius laikmečio skaudulius, kurie atsiranda iš klaidingo atpažinimo, auklėjimo, žiniasklaidos, interneto įtakos.

 

Autoriaus nuotraukos nėra.

Darbai