EN
Parkas "Vilnoja"


Autoriai > Skačkauskas Algis

Algis Skačkauskas gimė 1955 m. 1983 m. baigė Vilniaus dailės institutą. Dailininkų sąjungos narys.

Algis Skačkauskas pasirodė Lietuvos mene praėjusio amžiaus viduryje. Jo paveikslai itin vaizdingi. Visi jo darbai originalių spalvų, kupini subtilumo, jautraus prisilietimo, todėl kiekvienas paveikslas ryškus ir išsiskiriantis. Dailininkas itin domisi paprastų žmonių gyvenimu, jų dvasia ir vidiniu pasauliu. Visa tai puikiai parodoma jo darbuose.

Kūrybinis A. Skačkausko kelias turi kelis stilistinius etapus: jo ankstyvųjų darbų (devintasis dešimtmetis) akcentai - ilgas, plastiškas ir lengvas potėpis, švelnus atspalvis, pastelinė spalva.

Tarp 9-tojo ir 10-tojo dešimtmečių dailininkas pradėjo tapyti nuostabius paveikslus. Jis naudojo ryškias, gyvas, šviesias spalvas ir tamsų (dažniausiai juodą) foną. 10-tojo dešimtmečio pradžioje jo kūryboje buvo daugiau niuansų - be stipraus prisilietimo, galima pajusti paveikslo vibravimą; šalia pastelės - įtemptas, energingas spalvų kombinacijas. 

Kurdamas emocionalius, ekspresyvius ir spontaniškus darbus, A. Skačkauskas tęsia lietuviškąsias meno tradicijas. Žemę dirbančio žmogaus gyvenimas, kompozicijos su naminiais gyvūnais - ožkomis, avimis, žąsimis ir t.t. yra A. Skačkausko mėgstamiausi paveikslų herojai. 

Dailininkas išsiskiria ne tik savo talentu kuriant išskirtinį meną, bet ir savo sugebėjimu analizuoti paveikslo turinį. A. Skačkauskas visuomet siekia rasti semantinę reikšmę. Štai kodėl jo darbai atspindi aliuzijas į literatūrinius, istorinius aspektus. 

Algis Skačkauskas dalyvauja įvairiose parodose Lietuvoje ir užsienyje - Latvijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Prancūzijoje, D. Britanijoje, JAV (Niujorke, Los Andžele) ir kitose šalyse. 

A. Skačkausko darbų yra įsigiję užsienio šalių muziejai bei privatūs kolekcininkai

Autoriaus nuotraukos nėra.

Darbai